Dočkáme se tohoto luxusního kabria od Lexusu?

14.01.2019

Toyota se na autosalonu v Detroitu chystá představit dlouho očekávanou novou Supru a ani Lexus se nenechává zahanbit, co se sportovních automobilů týče: Představuje kabrio verzi nádherného Lexusu LC.

Jedním ze zlatých hřebů detroitského autosalonu má být nová generace Toyoty Supra, která již pravděpodobně byla nedopatřením představena o pár dní dříve. Na mexickém twitterovém účtu se totiž objevilo video odhalující novou Supru; video však o pár hodin později zmizelo. Vypadá to tak, že toto video nemělo spatřit světlo světa až do oficiálního představení během autosalonu.

Z videa je však patrné, že si designéři v Toyotě dali záležet, aby Supru co nejvíce oddělili od jejích bavoráckých základů. V podstatě to znamená, že Supra nebude pouhým vedlejším produktem BMW Z4 a potěší tak všechny fanoušky automobilky.

Zpět ale k Lexusu a jeho "pouze konceptu" Lexusu LC Convertible, u kterého si můžete být téměř určitě jistí, že se brzy začne opravdu vyrábět.

I tiskové prohlášení Lexusu hovoří o tomto tématu poněkud zdrženlivě. Šéfdesignér značky Tadao Mori prohlásil: “Výroba tohoto konceptu by byla v mnoha ohledech vskutku jedinečnou a vzrušující událostí. Již při zahlédnutí vozu by vás okamžitě upoutaly jeho dynamické linie, ihned po nastartování by se ve vašich uších rozezněl zvuk motoru a za jízdy byste pociťovali vše kolem sebe. Všechny vaše smysly by se aktivovaly při každém usednutí za volant.”

To zní přímo úžasné, teď už je zbývá auto začít vyrábět. A již z fotek můžeme vidět, že je auto k výrobě více než připravené a tak si pouze zbývá vsadit, kdy k tomu dojde.Kupé Lexus LC v roce 2017 konečně převedelo ve skutečnost koncept LF-LC z roku 2012 a to bez jakýchkoliv větších změn. Ačkoli se nejedná o to nejrychlejší auto na trhu, zůstává jedním z našich favoritů, protože co mu chybí na rychlosti, kompenzuje toto gran turismo pohodlím, výkonem, jedinečností a schopností strhnout na sebe pozornost, kdekoliv se objeví. Kdyby toho náhodou bylo ještě pořád málo, dalším z plusů Lexusu LC je, že v dnešním, turby přehlceném světě zůstal u atmosferického osmiválce. A to nás baví.

LC kabriolet by mohl být novým zajímavým a zábavným členem již tak početné rodiny vozů japonské značky. Lexus má však poněkud kostrbatou historii, co se kabrioletů týče. V minulosti automobilka přišla na trh s kabrio verzí modelů SC a IS, ty ale neměly příliš velký úspěch a přestože koncept LF-C2 byl výrazně lepší a promyšlenější, zelenou nakonec nedostal. Především kvůli požadavkům dealerů, kteří požadovali crossover RX se třemi řadami sedadel.


Toto přání Lexus nakonec splnil a doufejme, že teď již má dostatek crossoverů a esúvéček, čímž by vznikl prostor pro další pokus o kabriolet. Navíc se povídá, že do výroby bylo schváleno nejen LC Convertible, ale i výkonově zaměřené LC F, takže ze strany Toyoty a Lexusu můžeme očekávat lehký průvan na trhu, který je teď tak přehlcený gigantickými rodinnými SUV a hatchbacky.

Uvidíme, jaké informace nám přinese autosalon v Detroitu, ale určitě se máme na co těšit.

Sdílet článek:

Podobné články

09.11.2018

Vlajková loď francouzské prémiové značky DS, která je odnož…

09.11.2018

Jedna z nejočekávanějších letošních novinek již zná své české ceny. Nejnovější generace…

Zobrazit všechny články

Související vozy

Top nabídky
Do výroby
Do 13 týdnů
Na objednání
Škoda
Škoda
Superb Combi
736 900 Kč
-9%
670 579 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 30 týdnů
Na objednání
Škoda
Škoda
Karoq
515 900 Kč
-6%
484 946 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 15 týdnů
Na objednání
Audi
Audi
A6 allroad
1 716 900 Kč
-17%
1 425 027 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 20 týdnů
Na objednání
Peugeot
Peugeot
3008
580 000 Kč
-8%
534 000 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 16 týdnů
Na objednání
Peugeot
Peugeot
5008
630 000 Kč
-11%
562 000 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 20 týdnů
Na objednání
Škoda
Škoda
Scala
397 900 Kč
-6%
374 026 Kč
Zobrazit
new

Novinky na trhu

Novinky, které již přišly k českým dealerům. A právě přes Carismo za ty nejlepší ceny.
Nejnovější nabídky
Nejpoptávanější vozy za posledních 90 dní