Dočkáme se tohoto luxusního kabria od Lexusu?

14.01.2019

Toyota se na autosalonu v Detroitu chystá představit dlouho očekávanou novou Supru a ani Lexus se nenechává zahanbit, co se sportovních automobilů týče: Představuje kabrio verzi nádherného Lexusu LC.

Jedním ze zlatých hřebů detroitského autosalonu má být nová generace Toyoty Supra, která již pravděpodobně byla nedopatřením představena o pár dní dříve. Na mexickém twitterovém účtu se totiž objevilo video odhalující novou Supru; video však o pár hodin později zmizelo. Vypadá to tak, že toto video nemělo spatřit světlo světa až do oficiálního představení během autosalonu.

Z videa je však patrné, že si designéři v Toyotě dali záležet, aby Supru co nejvíce oddělili od jejích bavoráckých základů. V podstatě to znamená, že Supra nebude pouhým vedlejším produktem BMW Z4 a potěší tak všechny fanoušky automobilky.

Zpět ale k Lexusu a jeho "pouze konceptu" Lexusu LC Convertible, u kterého si můžete být téměř určitě jistí, že se brzy začne opravdu vyrábět.

I tiskové prohlášení Lexusu hovoří o tomto tématu poněkud zdrženlivě. Šéfdesignér značky Tadao Mori prohlásil: “Výroba tohoto konceptu by byla v mnoha ohledech vskutku jedinečnou a vzrušující událostí. Již při zahlédnutí vozu by vás okamžitě upoutaly jeho dynamické linie, ihned po nastartování by se ve vašich uších rozezněl zvuk motoru a za jízdy byste pociťovali vše kolem sebe. Všechny vaše smysly by se aktivovaly při každém usednutí za volant.”

To zní přímo úžasné, teď už je zbývá auto začít vyrábět. A již z fotek můžeme vidět, že je auto k výrobě více než připravené a tak si pouze zbývá vsadit, kdy k tomu dojde.Kupé Lexus LC v roce 2017 konečně převedelo ve skutečnost koncept LF-LC z roku 2012 a to bez jakýchkoliv větších změn. Ačkoli se nejedná o to nejrychlejší auto na trhu, zůstává jedním z našich favoritů, protože co mu chybí na rychlosti, kompenzuje toto gran turismo pohodlím, výkonem, jedinečností a schopností strhnout na sebe pozornost, kdekoliv se objeví. Kdyby toho náhodou bylo ještě pořád málo, dalším z plusů Lexusu LC je, že v dnešním, turby přehlceném světě zůstal u atmosferického osmiválce. A to nás baví.

LC kabriolet by mohl být novým zajímavým a zábavným členem již tak početné rodiny vozů japonské značky. Lexus má však poněkud kostrbatou historii, co se kabrioletů týče. V minulosti automobilka přišla na trh s kabrio verzí modelů SC a IS, ty ale neměly příliš velký úspěch a přestože koncept LF-C2 byl výrazně lepší a promyšlenější, zelenou nakonec nedostal. Především kvůli požadavkům dealerů, kteří požadovali crossover RX se třemi řadami sedadel.


Toto přání Lexus nakonec splnil a doufejme, že teď již má dostatek crossoverů a esúvéček, čímž by vznikl prostor pro další pokus o kabriolet. Navíc se povídá, že do výroby bylo schváleno nejen LC Convertible, ale i výkonově zaměřené LC F, takže ze strany Toyoty a Lexusu můžeme očekávat lehký průvan na trhu, který je teď tak přehlcený gigantickými rodinnými SUV a hatchbacky.

Uvidíme, jaké informace nám přinese autosalon v Detroitu, ale určitě se máme na co těšit.

Sdílet článek:

Podobné články

09.11.2018

Vlajková loď francouzské prémiové značky DS, která je odnož…

09.11.2018

Jedna z nejočekávanějších letošních novinek již zná své české ceny. Nejnovější generace…

Zobrazit všechny články

Související vozy

Top nabídky
Do výroby
Do 3 týdnů
Bonus až 30 000 Kč Ihned k odběru
Hyundai
Hyundai
Tucson
499 990 Kč
-8%
459 990 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 20 týdnů
Na objednání
BMW
BMW
5 Sedan
1 301 301 Kč
-24%
988 989 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 20 týdnů
Na objednání
Jeep
Jeep
Grand Cherokee
1 687 900 Kč
-20%
1 350 320 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 16 týdnů
Na objednání
Suzuki
Suzuki
S-Cross
414 900 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 6 týdnů
Na objednání
Škoda
Škoda
Octavia
596 900 Kč
-7%
555 117 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 13 týdnů
Na objednání
Škoda
Škoda
Superb
706 900 Kč
-9%
643 279 Kč
Zobrazit
new

Novinky na trhu

Novinky, které již přišly k českým dealerům. A právě přes Carismo za ty nejlepší ceny.
Nejnovější nabídky
Nejpoptávanější vozy za posledních 90 dní