Nejoblíbenější auta roku 2018 mezi ženami

28.01.2019

Ženy nakupují každoročně více a více aut, navíc je ženský názor na auta mnohem důležitější než kdy dřív. Demografická data jim také hrají do karet - ženy jsou nejrychleji rostoucím spotřebitelským segmentem na světě. A dost možná také tím nejvlivnějším.

Před pár lety se jedna australská reportáž zaměřila na to, jaké velkorozpočtové položky ženy nakupují nejvíce a také především na to, jaký mají ženy na pořízení těchto položek vliv.

Závěrem bylo, že ty společnosti, kterým se nepodařilo tento silný a rychle rostoucí segment dostatečně zaujmout a přilákat, budou mít co dělat, aby stále fungovaly i během dalších deseti let.

A jak se tato reportáž jmenovala? “Když jsem se rozhodla.”


Zatímco se již obecně ví, že ve většině případů pořízení auta do soukromého vlastnictví má konečné slovo žena, vliv něžného pohlaví na korporátní nákupy se začíná zjišťovat teprve v poslední době. Ve studii publikované v lednu 2009 renomovaným britským týdeníkem The Economist bylo prohlášeno, že finální rozhodnutí ohledně firemních aut dělají ženy až v 85% případů.

Že muži a ženy od aut obvykle očekávají a chtějí něco jiného, asi nikoho moc nepřekvapí. Ve většině novinářských anket však stále volí ta nejlepší auta muži, v anketě Women’s Car Of The Year (Ženské auto roku) je tomu ale jinak.

Rozhodovací kritéria

Anketa se řídí podle jednoduchých kritérií - všechny porotkyně volí na základě aspektů, které jsou pro ženy při nákupu auta nejdůležitější.

Těmito kritérii jsou bezpečí, poměr cena/výkon, estetika auta, velikost úložných prostorů, vhodnost pro děti, snadná ovladatelnost, barva, sex appeal auta a také ekologická stopa. Všechny tyto kategorie jsou v rozhodování o nejlepším autě zahrnuty.

Vítězné auto sice možná nemá nejlepší zrychlení z 0 na 100 km/h nebo točivý moment, ze kterého se vám valí oči z důlků, na druhou stranu je ale autem, které na ženy nejsilněji působí. A o tom tato anketa vlastně je.

Porota se tentokrát skládala z 38 motoristických novinářek z celého světa. Některé z nich dokonce mají zkušenosti z automobilového závodního světa. Všechny jsou však považovány za expertky v oboru.

Ženské auto roku je světovým unikátem, jelikož je jedinou anketou, kde hlasují výhradně ženy.

Bez nějakého dalšího prodlužování - konečným vítězem, a tím pádem Ženským autem roku 2018, se stalo Volvo XC40.

Volvo XC40

Volvo bylo vybráno po dvou kolech hlasování. Do finále se dostalo následujících šest aut:

Novinářky poté hlasovaly znovu mezi třemi vozy, které dostaly nejvíce hlasů. Výsledek byl sice velice těsný, vítězem se však stalo Volvo XC40.

  1. Volvo XC40
  2. Jaguar E-PACE
  3. Jaguar I-PACE

Volvo XC40 je kompaktním crossoverem, navrženým Thomasem Ingenlathem pro švédskou automobilku a představeným v září 2017. Stalo se tak prvním pětidveřovým SUV značky.

Od té doby Volvo XC40 vyhrálo již několik ocenění, mezi kterými je například i Evropské auto roku 2018, vyhlašované na ženevském autosalonu. Volvo a jeho model XC40 si tak můžou dát za rámeček i další ocenění. První, které je vybíráno pouze ženskými motoristickými redaktorkami.

Pokud z vítěze Ženského auta roku 2018 také nemůžete spustit oči, pak si můžete prohlédnout naše nejlepší nabídky na Volvo XC40 právě zde

Ocenění Auto snů Holly Reich

Porotkyně byly také dotázány, aby nominovaly svá vysněná auta. Takové, které by rády vlastnily a chtěly řídit. Nejvíce hlasů v této kategorii pak na plné čáře získal Aston Martin Vantage.

Aston Martin Vantage

Tento čtyřlitrový, dvakrát přeplňovaný krasavec s osmi válci byl navržen Markem Reichmanem, britským průmyslovým designérem a kreativním ředitelem automobilky Aston Martin. Dvoudveřové kupé s místem pro dva pasažéry velmi jasně vyvrací tvrzení, že ženy nerady řídí sportovní auta. 

Ocenění Auto snů je pojmenováno po jedné z porotkyň ankety Ženské auto roku, která zemřela v říjnu 2016. Holly Reich byla porotkyní ankety dlouhých šest let a milovala exotická a stylová auta. Tato kategorie jí tak vzdává hold.

Sdílet článek:

Podobné články

14.11.2018

Do letošní soutěže Auto roku 2019 Česká republika bylo původně nominovaných 22 automobilů, ze…

Zobrazit všechny články
Top nabídky
Do výroby
Do 9 týdnů
Na objednání
Mazda
Mazda
CX-30
614 900 Kč
-5%
584 155 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 15 týdnů
Na objednání
Audi
Audi
A7 Sportback
1 483 900 Kč
-17%
1 231 637 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 20 týdnů
Na objednání
BMW
BMW
X3
1 216 800 Kč
-8%
1 119 456 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 20 týdnů
Doporučujeme
Volkswagen
Volkswagen
Golf 8
653 900 Kč
-9%
595 049 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 30 týdnů
Na objednání
Škoda
Škoda
Karoq
515 900 Kč
-6%
484 946 Kč
Zobrazit
Do výroby
Do 22 týdnů
Super cena / výkon
Volkswagen
Volkswagen
Touareg
1 520 900 Kč
-17%
1 260 810 Kč
Zobrazit
new

Novinky na trhu

Novinky, které již přišly k českým dealerům. A právě přes Carismo za ty nejlepší ceny.
Nejnovější nabídky
Nejpoptávanější vozy za posledních 90 dní